Novinky z tímu

18. 04. 2024
Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v stredu potvrdil, že sa Ryan Leonard v play-off ku Capitals nepripojí a strávi ešte jeden rok na Bostonskej vysokej škole. Vedenie tímu jeho rozhodnutie podporuje. Devätnásťročný americký útočník bol draftovaný vlani z 8. miesta.

15. 04. 2024
Tím Washington Capitals odohrá posledné dva zápasy bez obrancu Nicka Jensena, ktorý opustil sobotný zápas proti Tampe Bay na nosidlách. Podľa trénera Spencera Carberyho sa vyhol najhoršiemu scenáru a v nedeľu bol prítomný v tréningovom zariadení tímu.

09. 04. 2024
Útočník T.J. Oshie bude s Capitals v Detroite, kde ich v utorok čaká veľmi dôležitý zápas v boji o play-off. Je pritom možné, že sa veterán vráti do akcie po tom, čo vynechal štyri zápasy pre zranenie hornej časti tela. V pondelok trénoval a cítil sa dobre, no o o jeho štarte sa rozhodne až v deň zápasu.

08. 04. 2024
Obranca Ramus Sandin nedohral nedeľný zápas Washingtonu proti Ottawe pre zranenie hornej časti tela a hlavný tréner Spencer Carbery po zápase povedal, že jeho zverenec „nejaký čas“ vynechá. Sandin hráva v priemere cez 21 minút na zápas, a tak bude jeho absenciu cítiť. Capitals sú stále v boji o play-off a čaká ich ešte päť zápasov do konca základnej časti.

Slovenský obranca Martin Fehérváry si pri nedeľnej prehre Washingtonu 2:3 po predĺžení vylepšil svoje bodové konto o asistenciu, keď mal prsty v góle Alexeja Protasa na 2:1. Svoje kariérne maximum v počte asistencií v jednej sezóne si tak vylepšil na 12. Vlani ich nazbieral desať, predtým deväť. Bratislavský rodák má na konte dokopy 15 bodov zo 61 duelov.

03. 04. 2024
Washington nastúpil na utorkový zápas proti Buffalu bez útočníka T.J. Oshieho, ktorého sužuje nešpecifikované zranenie. Na dopoludňajšom rozkorčuľovaní bol len krátko po tom, čo v pondelok netrénoval. V zostave ho nahradil Nicolas Aube-Kubel.

Slovenský obranca Martin Fehérváry si v utorkovom zápase Washingtonu proti Buffalu ukončil svoje gólové suchoty, keď strelil svoj tretí gól v sezóne. K výhre však nepomohol – Capitals prehrali 2:6. Bratislavský rodák skóroval po prvýkrát od 2. januára a medzitým odohral 28 zápasov bez gólu. Dokopy má po 58 zápasoch sezóny na konte 14 bodov.

23. 03. 2024
Slovenský obranca Washingtonu Martin Fehérváry doplatil na svoju menšiu laxnosť pri dokorčuľovaní puku, ktorý mu uchmatol Jake Guentzel a následne prihral Sebastianovi Ahovi na gól. Nakoniec sa však bratislavský rodák mohol tešiť - Capitals zdolali Carolinu 7:6 po nájazdoch.

15. 03. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral vo štvrtok po zranení svoj druhý zápas za dva dni a na konci druhej tretiny vynikol skvelým obranným zákrokom, keď pri prečíslení Seattlu dvoch na jedného vypichol v páde puk Eelimu Tolvanenovi a zabránil ohrozeniu brány Washingtonu.

09. 03. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry momentálne nemôže byť prínosom pre svoj tím Washington Capitals, pretože pre zranenie nehráva. Bol však prínosom mimo ľadu, keď spolu s Nicklasom Bäckströmom, Tomom Wilsonom a EITMonline prekvapili deti z nadácie Volo a počas športovej kliniky im venovali vybavenie v hodnote 10 000 amerických dolárov. Nezabudli ich ani potešiť aktivitami:

02. 03. 2024
Skoro päť rokov boli spoluhráčmi. Útočníci Tom Wilson z Washingtonu a Garnet Hathaway z Philadelphie si však po piatkovom zápase nevedeli prísť na meno. Za všetko mohol incident zo stredu tretej tretiny, keď sa po prerušení hry najskôr doberali slovne, následne Hathaway dvakrát sekol do Wilsona, ten mu to vrátil a potom už lietali aj údery:

14. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry vystrelil a Beck Malenstyn z dorážky skóroval. Bratislavský rodák si tak s 10. asistenciou v sezóne vyrovnal osobné maximum zo sezóny 2022/23. V nej na rovnaký počet asistencií potreboval o 21 zápasov viac. K úspechu Washingtonu to nakoniec neviedlo. Colorado ho zdolalo 6:3.

09. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry si zo štvrtkovej prehry Washingtonu 2:4 s Floridou odniesol dve trestné minúty za sekanie. Boli výsledkom incidentu z ôsmej minúty prvej tretiny, počas ktorého poslal k ľadu hviezdneho útočníka Matthewa Tkachuka. Ten to nezobral dobre a obrancu Capitals sekol. Ten mu to oplatil. Na sekanie 1:1 a nakoniec aj na tresty. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu aj Tkachuka.

07. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry zaznamenal asistenciu pri desiatom góle Alexa Ovečkina v tejto sezóne. Bola to jeho deviata asistencia a 11. bod v ročníku, v ktorom odohral 42 zápasov. Washington však prehral s Montrealom 2:5, aby si natiahol sériu prehier už na päť stretnutí. Fehérváry potrebuje už len jednu asistenciu, aby si vyrovnal osobné maximum z minulej sezóny.

Sumár noci nájdete TU.

06. 02. 2024
Útočník Max Pacioretty absolvoval v pondelok kompletný tréning a mal by hrať v utorkovom zápase Washingtonu proti Montrealu, jeho niekdajšiemu tímu. Pacioretty nedohral posledný zápas pred prestávkou pre zranenie dolnej časti tela, ktoré nesúviselo s operovanou achilovkou, pre ktorú vynechal úvodné mesiace sezóny.

24. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry sa opäť presadil bodovo, čo sa stalo v treťom z posledných štyroch zápasov. Tentoraz zaknihoval sekundárnu asistenciu pri góle Anthonyho Manthu, ktorý znižoval stav utorkového zápasu Washingtonu proti Minnesote na 1:3. Nakoniec Capitals prehrali 3:5. Pre Fehérváryho išlo o ôsmu asistenciu sezóny a po 39 dueloch má na konte rovných 10 bodov (2+8). V januári zaknihoval dokopy gól a štyri asistencie – polovicu svojich bodov.

21. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry sa na konci druhej tretiny zápasu Washingtonu proti St. Louis (0:3) prezentoval tvrdým bodyčekom na útočníka Pavla Bučneviča. Po ňom nasledovala šarvátka, z ktorej si bratislavský rodák odniesol dve trestné minúty za nešportové správanie. Rovnaký trest dostali aj jeho spoluhráč Connor McMichael, ako aj súperi Robert Thomas a Matthew Kessel.

19. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry zaznamenal prihrávku v druhom zápase po sebe a zhodou okolností opäť pri góle do prázdnej brány. Tentoraz ním T.J. Oshie pečatil výhru Washingtonu 5:2 nad St. Louis. Pre Fehérváryho išlo o siedmu asistenciu v sezóne a o tretí prípad, keď bodoval vo viac zápasoch po sebe.

Slovenský obranca Martin Fehérváry zažil v úvode tretej tretiny štvrtkového zápasu Washingtonu proti St. Louis menej príjemný moment, keď sa v útočnom pásme zrazil so spoluhráčom Trevorom van Riemsdykom. Kolíziu ustál a dokázal okamžite smerovať dozadu, keď sa Blues dostávali do prečíslenia. Gólom to neskončilo.

18. 01. 2024
Kapitán Washington Alex Ovečkin sa v stredu zúčastnil celého tréningu po tom, čo vynechal posledné tri zápasy pre zranenie dolnej časti tela. Capitals budú znova v akcii vo štvrtok proti St. Louis a o štarte skúseného útočníka sa rozhodne v deň zápasu. „Dnes to bol pozitívny krok,“ poznamenal tréner Spencer Carbery. „Zajtra zhodnotíme, či bude schopný večer hrať.“

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/capitals/index.php(199): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4